Erzurum Sınav Koleji

Adsız tasarım (1)
Ön Kayıt

Fiziksel Yapı

Ve Derslikler

8fa3492e-473a-49d5-bb9d-6723423313b2-1024x614

Büyük Düşünenlerin Okulu

Sınav Kolejleri inşa edilirken fiziki ortamların eğitimde başlı başına bir motivasyon kaynağı olduğu bilinciyle hareket edilir. Bu doğrultuda; kapılar, pencereler ve tahtalar oldukça büyük, sınıflar, koridorlar, salonlar, bahçe ve etkinlik alanları ise oldukça geniş olarak tasarlanır.

Kent Okulları

Sınav Koleji kentin yoğunluk ve karmaşasından uzak, öğrencilerin okula kolayca ulaşabilecekleri ana arterlere yakın lokasyonlardadır.

SINIF-3-1024x617

Duvarlar Camdan Kapılar Saydam

Okul binaları ve mekân tasarımlarında açıklık ve şeffaflık felsefesi benimsenir. Sağlıklı veli-okul iletişimi için velilerin okulda kargaşa yaşamadan, öğretmen peşinde koşmadan görüşme yapabilmelerini sağlayacak veli görüşme mekanlarına kadar düşünülür. Sınav Kolejlerinde mimari konsept, öğrenme ve öğretme sürecinde öğrenciyi edilgen değil, etken kılmak, katı disiplin yerine özdenetim kazandırma anlayışı ile geliştirilir. 4+4+4 sistemine uygun olarak, her kademe için eğitim ortamları ve diğer mekânlar birbirinden ayrıştırılır. Okul bahçesinde yaş gruplarına göre oyun alanları bulundurulur.

Erzurum Sınav Koleji
Merhabalar , Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?